התעמלות במים החל מה 1.7.21

התעמלות במים החל מה 1.7.21

מדריך: שרון מרם בן גרא
מקום החוג: בריכת גבעת אלה
כיתות יום ושעה עלות
מבוגרים - ערב א' ו- ד' 19:00-20:00 פעמיים בשבוע 210 ש"ח
לפרטים ולהרשמה

 


מדריכה שרון מרם בן גרא


מקום: בריכת השחייה

פעילות ערב – ימים: ראשון ורביעי   מהשעה19:00 עד 20:00


התעמלות במים עדיפה משמעותית על פני כל פעילות גופנית אחרת….למה?

מיעוט פציעות – מספר הפציעות בשחייה נמוך יחסית לעומת ענפי ספורט אחרים כגון: ריצה, טניס כדורגל ,כדורסל ,חדר כושר ועוד.

גוף ונפש – התעמלות במים משפרת את לחץ הדם, מורידה כולסטרול גבוה, שומרת על תנועת המפרקים וכושר גופני כללי בכל גיל ומשפרת את מצב הרוח !

פעילות גופנית במים לאנשים בשיקום כתוצאה מפציעה או מחלה – אדם שנקע את רגלו, למשל, אסור לו לעסוק בפעילות גופנית יבשתית, אולם במים, הודות לחוסר העומס והלחץ על השלד, ניתן לנוע מבלי ללחוץ על הרגל הפגועה, כנ"ל גם לגבי אנשים שסובלים מבעיות ברכיים. פעילות גופנית במים מהווה גם פעילות שיקומית לחולים, בין היתר לחולי לב לאחר ניתוח מעקפים.

פעילות גופנית במים לאנשים עם מוגבלויות פיזיות או רגשיות, נכויות או פציעות  – היום, רוב הרופאים והאורתופדים ממליצים על השחייה והתעמלות במים כאמצעי לטיפול בכאב ולשיקום פציעות גופניות ורגשיות. אדם הסובל מבעיות ברכיים, למשל, משקלו הסגולי נמוך מעט מהמשקל הסגולי של המים, וכשהגוף טובל במים הוא כמעט חסר משקל, כך שהוא מסוגל לבצע תנועות מבלי שיופעל לחץ על מפרק הברך.

 פעילות גופנית במים לנשים הסובלות מבריחת סידן – צמיגיות המים יוצרת התנגדות לתנועה במים. ככל שהתנועה מהירה יותר כך גוברת התנגדות המים והשרירים צריכים לעבוד חזק יותר על מנת להתקדם. מה שמחזק מאוד את השרירים והמפרקים.

 פעילות גופנית במים לחולי אסטמה, בעלי ספיקת לב או ריאות נמוכה – הלחץ ההידרוסטאטי משמש כגורם מסייע לנשימה. פיתוח סיבולת לב ריאה בהתעמלות במים טוב ויעיל יותר מאשר ריצה! פעילות גופנית במים מספקת לריאות יותר דם (וחמצן) ומסייעת לאנשים הסובלים מספיקת לב נמוכה.